Приватизація, децентралізація - позиція народного депутата України, заступника Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігоря Попова.

Архів новин

       22 лютого 2019 р. фахівці ДП "Вінницястандартметрологія" провели семінар на тему: ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО МАРКУВАННЯ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗГІДНО З НОВИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ”.

          У семінарі взяли участь фахівці 22 харчових підприємств м. Вінниці та Вінницької області.

 

 

 

                                                                                  Детальніше>>>

       

        23 серпня 2018 року група аудиторів BSI (Британського інституту стандартів)  завершила ресертифікаційний аудит системи управління якістю щодо надання послуг державним підприємством  «Вінницястандартметрологія» у сфері технічного регулювання та підтвердила відповідність системи управління якістю вимогам нової версії міжнародного стандарту ISO 9001:2015.

       Плідна співпраця ДП «Вінницястандартметрологія» з Британським інститутом стандартів (Польське відділення) протягом 7 років сприяє:

       - впровадженню кращих європейських та міжнародних практик системного керування на підприємстві;

       -  плануванню власної діяльності на основі постійного керування ризиками;

       -  постійному поліпшуванню якості надання послуг замовникам.

 

        Проведення сертифікації власної системи управління дозволяє отримати незалежну оцінку діяльності ДП «Вінницястандартметрологія» з боку компетентного міжнародного органу.

 

 

          Наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.08.2018 р. № 1098 та № 1099 ДП "Вінницястандартметрологія" призначено вперше на роботи з підтвердження відповідності технічним регламентам у сфері метрології, а саме:

  Технічному регламенту засобів вимірювальної техніки

 ●Технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки

      Запровадження відповідності засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів - це ще один крок до адаптації України в міжнародну (європейську) метрологічну систему, впевнений крок до інтеграції України до світової спільноти, та насамперед, крок до усунення технічних бар'єрів в торгівлі.

        З питань підтвердження відповідності засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів Ви можете звертатись за тел.: (0432) 66-87-97; 26-72-82; 50-81-23.

 ВІТАЄМО

відділ сертифікації, що виконує функції виконавчого підрозділу Органу з оцінки відповідності, з отриманням призначення у новому напрямку - засоби вимірювальної техніки!

 

   9 лютого 2018 року фахівці ДП "Вінницястандартметрологія" провели інформаційний семінар на тему: "Роз'яснення вимог стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 Системи управління якістю. Вимоги".

      У заході брали участь 14 представників 6 підприємств

м. Вінниці та Вінницької області.

 

            Т

 

 

 

24.01.2018 року заступник генерального директора

ДП "Вінницястандартметрологія" Світлана Іонова взяла участь  у нараді обласної державної адміністрації, де розглядалось питання введення з 1 липня 2018 року нового стандарту на молочну продукцію

 

 

 

                                                                                             

 

Детальніше>>

         28 листопада 2017 року фахівці ДП "Вінницястандартметрологія" провели інформаційний семінар на тему: "Європейський підхід до виробництва харчових продуктів - як життєва необхідність вистояти в сучасних умовах. Час змінюватись!".

У заході брали участь 16 представників 15 підприємств м. Вінниці та Вінницької області.

 

 

Детальніше>>>

24 листопада 2017 року фахівці  ДП "Вінницястандартметрологія" провели інформаційний семінар на тему: "Внутрішній аудит системи керування вимірюванням вимірювальної лабораторії".

У заході брали участь 13 представників 12 підприємств м. Вінниці та Вінницької області.

Детальніше>>>

          "Дні відкритих дверей" в ДП "Вінницястандартметрологія"

ДП "Вінницястандартметрологія" з метою професійної орієнтації, популяризації і проведення роз’яснювальної роботи в сфері технічного регулювання провели "Дні відкритих дверей" для студентів навчальних закладів Вінницької області

Детальніше>>>

Облік теплової енергії та водопостачання

 

 

Детальніше>>>

дата оновлення

13.11.2017

07 червня 2017 року фахівці ДП "Вінницястандартметрологія" провели інформаційний семінар на тему: "Забезпечення якості зерна, продукції зернопереробної галузі та кормів".

У заході брали участь 25 представників 21 підприємств м. Вінниці та Вінницької області.

 

 

 

Детальніше>>>

 

 

31 травня 2017 року фахівці ДП "Вінницястандартметрологія"

 провели семінар на тему: "Практичні аспекти застосування ДСТУ ISO 9001:2015 у закладах охорони здоров’я. Внутрішній аудит як один із інструментів управління лікувальним закладом."

У заході брали участь 26 представників закладів охорони здоров'я м.Вінниці, Вінницької області та інших регіонів України.

 

       19 квітня 2017 року фахівці ДП "Вінницястандартметрологія"

провели інформаційний захід на тему: "Додержання операторами ринку вимог законодавства України щодо безпечності харчових продуктів".

   У заході брали участь 29 представників 20 підприємств м.Вінниці та Вінницької області.

 

Детальніше>>>

        Дні відкритих дверей у ДП "Вінницястандартметрологія"

у березні - квітні 2017 року

    

 ДП "Вінницястандартметрологія" з метою професійної орієнтації, популяризації і проведення роз’яснювальної роботи в сфері технічного регулювання провели "Дні відкритих дверей" для студентів навчальних закладів Вінницької області.

Детальніше>>

    До уваги суб'єктів господарювання! 

          Розпочалась посівна компанія, яка є

важливою справою для сільськогосподарських  підприємств та в подальшому для споживачів.

         Пропонуємо аграріям на базі випробувального центру
ДП «Вінницястандартметрологія» провести випробування насіння та посадкового матеріалу на наявність та відсутність ГМО.

Тел. для довідок: (0432) 50-81-20, моб.т. (067)4327946

 

 

             

 

21 лютого 2017 року в ДП Вінницястандартметрологія проведено інформаційно-методичний семінар по метрологічному забезпеченню обліку енергоресурсів, в якому прийняли участь 51 підприємство та організація різної форми власності. Ці підприємства представляли 70 спеціалістів, які відповідають за метрологічне забезпечення обліку енергоресурсів.

 

Детальніше>>>

26 травня 2016 року ДП "Вінницястандартметрологія" провели захід на тему: "Огляд нової версії ДСТУ ISO 9001:2015 "Системи управління якістю. Вимоги", у якому брали участь  представники  підприємств м.Вінниці та Вінницької області, що мають впроваджені системи управління на відповідність ДСТУ ISO 9001:2009 "Системи управління якістю. Вимоги".

Під час заходу основна увага була приділена огляду міжнародного стандарту ISO 9001:2015, основним відмінностям ДСТУ ISO 9001:2009 і ДСТУ ISO 9001:2015 та  надані рекомендації щодо переходу на нову версію.

Детальніше>>>

  "Дні відкритих дверей"     в ДП "Вінницястандартметрологія"

в березні – квітні  2016 року

ДП "Вінницястандартметрологія" з метою професійної орієнтації, популяризації і проведення роз’яснювальної роботи в сфері технічного регулювання провели "Дні відкритих дверей" для студентів та учнів навчальних закладів Вінницької області.

Детальніше>>>

       25 лютого 2016 року у ДП "Вінницястандартметрологія" провели інформаційний курс на тему: "Законодавчі вимоги щодо виробництва, зберігання, безпечності та якості зерна, продукції зернопереробної галузі та кормів" для підприємств Вінниччини, що займаються заготівлею, переробкою, зберіганням зерна та кормів.

Під час заходу розглядались законодавчі вимоги України щодо необхідності розроблення та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів, європейські законодавчі вимоги до харчових та сільськогосподарських продуктів,  зміни у законодавстві України щодо зернопереробної галузі та кормів, положення нового закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, необхідність участі у міжлабораторних порівняннях результатів вимірювань по раундам зерна та борошна, інші актуальні питання сьогодення.

У семінарі брали участь 42 представники 35 підприємств м.Вінниці та Вінницької області.

                 27 листопада 2015 року в дегустаційній залі 

ДП “Вінницястандартметрологія” відбулось 50 засідання регіональної дегустаційної (приймальної) комісії

 

 

 

Детальніше>>>

          Вітаємо Слободянюк Єву!

          20 листопада 2015 року у приміщенні ДП "УкрНДНЦ" відбулась церемонія нагородження переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі».

           Серед переможців у номінації «Ми архітектори якісного світу», ІІ вікова категорія (9 – 12 років) представниця Вінницької області -  Слободянюк Єва, 10 років, учениця закладу: "Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей №7 Вінницької міської ради".

          Слободянюк Єва на виставку-конкурс представила  роботу «Нехай наше місто залишається завжди квітучим».

Всі переможці загальнодержавного рівня Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі» отримали цінні подарунки, цікаву концертну програму  та незабутні враження.

Вітаємо Слободянюк Єву та всіх переможців, бажаємо їм подальших творчих успіхів!

          

Детальніше>>>

23 вересня 2015 року у приміщенні Вінницької обласної філармонії ("Плеяда") відбулась урочиста церемонія заключного етапу регіонального рівня Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі».

Переможці виставки-конкурсу отримали подарунки від організатора заходу ДП "Вінницястандартметрологія", а всі учасники  – подяки та цікаву концертну програму вокально-інструментального ансамблю "Експромт" та зразкової хореографічної студії "Браво" Академічного ансамблю пісні і танцю "Поділля".

Детальніше>>>

                                    Вітаємо переможців!

          27 серпня 2015 року відбулося засідання Регіонального Конкурсного журі Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі», на якому були визначені переможці регіонального рівня виставки-конкурсу 2015 року у Вінницькій області.

         З матеріалами засідання та роботами учасників виставки-конкурсу можна ознайомитись на сайті ДП "Вінницястандартметрологія" у розділі "Конкурси"/"Конкурс дитячого малюнка").

         

  

Детальніше>>>

 

25 червня 2015 року у ДП "Вінницястандартметрологія" провели семінар на тему: "Забезпечення якості продукції в сучасних умовах" для підприємств Вінниччини, що займаються заготівлею, переробкою, зберіганням зерна та підприємств - виробників борошна, круп. На семінарі розглядались законодавчі вимоги України щодо необхідності розроблення та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів, європейські законодавчі вимоги до харчових та сільськогосподарських продуктів, міжлабораторні порівняння результатів вимірювань по раундам  зерна та борошна, інші актуальні питання сьогодення.

У семінарі брали участь 69 представників 50 підприємств м.Вінниці та Вінницької області.

Детальніше>>>

Не бійтеся вимагати підтвердження повірки ваг !

        Кожного дня, коли ми  купуємо продукти харчування в магазині, на ринку, ларьках або кіосках, ми зустрічаємося з продавцями. Бейзмени і гирі в більшості сьогодні вже замінили електронними вагами. Але масове обважування  в мережі торгівлі триває .

      Шановні суб’єкти господарювання! Тим, хто прагне  успішно займатися торгівельною діяльністю, варто пам'ятати, що значно вигідніше користуватися повіреним обладнанням, ніж через власну недалекоглядність втратити довіру своїх потенційних клієнтів, і назавжди зіпсувавши свою репутацію.

      Шановні споживачі! Не бійтеся відстоювати свої права: при можливості переважуйте товар на контрольних вагах (контрольні ваги згідно правил торгівлі повинні бути встановлені в кожному магазини та кожному базарі) та беріть товарний чек.

Електронні - не завжди означає точні.

Детальніше>>>

12 червня 2015 року в ДП "Вінницястандартметрологія" провели екскурсію для студентів ІІІ курсу Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського в рамках виконання хіміко-технологічної практики. Під час заходу студенти ознайомились з діяльність нашого підприємства в сфері технічного регулювання, відвідали лабораторію молекулярно-генетичних досліджень ГМО та випробувальний центр.

           "Дні відкритих дверей" для студентів навчальних закладів Вінницької області у ДП "Вінницястандартметрологія" проводяться з метою професійної орієнтації, популяризації і проведення роз’яснювальної роботи в сфері технічного регулювання

 

30 березня 2015 року провідні спеціалісти  ДП «Вінницястандартметрологія»  спільно з спеціалістами метрологічної служби департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької обласної державної адміністрації провели семінар на тему „Метрологічне забезпечення закладів охорони здоров'я”. Семінар відбувся на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова. В роботі семінару прийняли участь 67 фахівців  районних медичних установ первинної медико -  санітарної допомоги та інших медичних закладів Вінниці та Вінницької області.

 

Детальніше>>>

 

 25 березня 2015 року вДП "Вінницястандартметрологія" провели семінар на тему: “Вимоги стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 “Системи управління якістю. Вимоги”, ДСТУ ISO 19011:2012 “Настанови щодо здійснення аудитів систем управління” та ДСТУ IWA 1:2007 "Настанови щодо поліпшування процесів в організаціях охорони здоров'я" щодо проведення внутрішніх аудитів

          У семінарі брали участь 18 представників 4 медичних закладів м.Вінниці, Вінницької області та інших регіонів України.

 

Детальніше>>>

 

    13 березня 2015 року в ДП "Вінницястандартметрологія" провели екскурсію для студентів 96Б групи І курсу Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова в рамках виконання студентської науково-дослідницької роботи "Вплив ГМО на здоров'я людини". Під час заходу студенти ознайомились з діяльність нашого підприємства в сфері технічного регулювання, відвідали лабораторію молекулярно-генетичних досліджень ГМО та випробувальний центр.

           "Дні відкритих дверей" для студентів навчальних закладів Вінницької області у ДП "Вінницястандартметрологія" проводяться з метою професійної орієнтації, популяризації і проведення роз’яснювальної роботи в сфері технічного регулювання

 

Детальніше>>>

24 лютого 2015 року у ДП "Вінницястандартметрологія" провели семінар на тему: “"Безпека харчування – через впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), де розглядались законодавчі вимоги України щодо необхідності розроблення та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів, європейські законодавчі вимоги до харчових та сільськогосподарських продуктів та інші актуальні питання сьогодення.

У семінарі брали участь 12 представників 11 підприємств м.Вінниці та Вінницької області.

 

 Детальніше>>>

 

До уваги суб'єктів господарювання!

            ДП "Вінницястандартметрологія" проводить тренінги, семінари з питань технічного регулювання, де розглядаються актуальні питання, що стосуються Вашої діяльності.

        Інформація, отримана Вашими фахівцями, сприятиме покращенню організації виробничого процесу та якості продукції.

Телефони для довідок: 50-81-16, 27-16-75, факс 27-16-75

 

До уваги !

       Відтепер повірка електронних лічильників електричної енергії усіх типів проводиться протягом трьох днів.

 

 

 

 

Детальніше>>>

 

Погляд метролога

на дитячі садочки.

      Не кожний знає, що таке дошкільний навчальний заклад, зате кожен знає, що таке дитячий садочок.  Кожна мама, коли віддає у садочок свою дитину сподівається, що там є належні умови для повноцінного розвитку та виховання її дитини. У кожному дошкільному навчальному закладі організовані роботи медичних кабінетів. У відповідності до затвердженого міністерствами охорони здоров’я та освіти переліку, медичний кабінет дошкільного навчального закладу  повинен бути оснащений наступними засобами вимірювальної техніки: термометри для холодильників, де зберігаються ліки, вагами медичними, ростомірами, секундомірами, набором скіаскопічних лінійок, тонометрами та термометрами медичними.

Детальніше>>>

До уваги мешканців Вінниці та області -

здоров'я Ваше залежить від Вас!

Засоби вимірювальної техніки та апаратура, які призначені для діагностики при виявленні захворювань людини повинні періодично повірятись на точність вимірювання, так як невірно заміряний тиск артеріальний, аналіз крові визначений на розрегульованому апараті та інше призводить до встановлення лікарем невірного діагнозу.  Тому необхідно цікавитись пацієнту, якими засобами вимірювальної техніки користуються лікарі в лікарні і чи повірені ці прилади в установленому порядку.

 

Детальніше>>>

Аналізатори молока - засоби вимірювальної техніки, які захищають споживача та виробника продукції.

ДП «Вінницястандартметрологія» освоєно в повному об’ємі повірку аналізаторів якості молока, які застосовуються для визначення масової долі жиру, білка, води, сухого обезжиреного молочного залишка, густини, кислотності молокопродуктів.  Це дає можливість захистити виробника молока від обрахувань за здану продукцію, тому що заниження процента жирності молока призводить до недоплати за здану продукцію.

 

Детальніше>>>

Перевіримо якість зерна та борошна!

                          Якість зернових та зернобобових, а також  продуктів їх переробки визначається за допомогою приладів, які    повіряються, калібруються в ДП«Вінницястандартметрологія».

Роботи з повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки виконують висококваліфіковані фахівці, які атестовані  в установленому порядку на право виконання зазначених робіт.

        Звертатись з питань повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки необхідно за телефонами 50-81-15 та 27-04-14, або за адресою м.Вінниця, вул. Ватутіна, 23/2.

 

До уваги фахівців випробувальних лабораторій!                           В ДП «Вінницястандартметрологія»

зроблено ще один важливий крок, який удосконалює систему технічного регулювання та буде сприяти міжнародному визнанню результатів випробувань продукції та послуг та усуненню бар'єрів в торгівлі між підприємствами Вінницької області та їх закордонними  партнерами.

Детальніше>>>   

До уваги суб'єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів у таксі!

Таксометри - на повірку!

     ДП «Вінницястандартметрологія» з 01.06.2013 року згідно вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» розпочинає роботи з повірки таксометрів.                                       

Застосування засобів вимірювальної техніки в сфері поширення надання послуг (в даному випадку надання послуг з перевезення пасажирів у таксі) дозволяється лише за умови, якщо вони пройшли повірку.

Детальніше>>>

До уваги підприємств -

виробників харчової продукції!

Вимога сьогодення - виробництво  тільки якісних і безпечних харчових продуктів!

На сьогоднішній день в нашому регіоні все більше підприємств впроваджують сучасні системи управління. Наявність систем управління якістю та /або безпечністю харчових продуктів є вимогою Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів", а саме п.6. ст. 20 проголошує, що «Особи, які займаються виробництвом або введенням в обіг харчових продуктів, повинні... застосовувати санітарні заходи та належну практику виробництва, системи HACCP та/або інші системи забезпечення безпечності та якості під час виробництва та обігу харчових продуктів...».

 

                                                                            Детальніше>>>

До уваги!    

мешканців квартир, житлових будинків та житлово - експлуатаційних підприємств

             Державне підприємство «Вінницястандартметрологія» проводить роботи з обстеження вентиляційних та димових каналів щодо відповідності вимогам «Правил безпеки систем газопостачання України» в приміщеннях житлових будинків та квартир, де встановлені газовикористовувальні прилади. Результати  обстеження оформляються відповідними актами та видаються замовнику.

Тел. для довідок 27-64-46; 27-04-14; 27-13-17

ДП "Вінницястандартметрологія" має

міжнародний сертифікат!

        Система управління якістю підприємства             

успішно пройшла міжнародний аудит з метою підтвердження відповідності вимогам ISO 9001:2008.

       31.10.2012 року повноважним органом Британського інституту стандартів - British Standards Institution (BSI) на підставі позитивних результатів аудиту  ДП "Вінницястандартметрологія" виданий сертифікат на системи управління якістю за  № 591828 з терміном дії на три роки.

 

 

  Актуально! Швидко! Доступно!

До уваги суб'єктів господарювання усіх форм власності!

В ДП "Вінницястандартметрологія" Ви можете отримати консультацію про порядок атестації вимірювальних                                    лабораторій                    

                                                                                                          Детальніше>>>

Увага!

       ДП «Вінницястандартметрологія» введено в експлуатацію нову установку УВЛ 15/25, яка розширила можливості водомірної повірочної лабораторії для повірки лічильників холодної та гарячої води.

 

 

 

Детальніше>>>

 

До відома керівників підприємств-власників

багатотонних автомобільних ваг!

 

ДП «Вінницястандартметрологія»

 застосовує новий високоефективний вагоповірочний автомобіль DAF, який має можливість доставки еталонних гир загальною масою до 40 т.

 

Детальніше>>>

Керівникам підприємств!

      

     Міжнародні вимоги з якості та безпеки продуктів харчування набувають дедалі більшого значення і в Україні.

                                                                              

 

 

 

 

Детальніше>>>

 

Здоров’я – безцінне  надбання людини і всієї спільноти

    ДП «Вінницястандартметрологія» відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» в м. Вінниця проводяться перевірки медичних закладів всіх форм власностей (лікарні, центри первинної медицини, стоматологічні кабінети, оптика).

 Детальніше>>>

 

Увага!!!

 

В ДП «Вінницястандартметрологія» введено в експлуатацію новий газовий хроматограф!

 

 

 

 

       Детальніше>>>

 

    Діяльність вимірювальних лабораторій підприємств спрямована на забезпечення якості продукції, що випускається, з метою захисту громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювання.

Детальніше>>>

   

     Головним аспектом, на який спрямовується дія метрологічного забезпечення обліку газу, є підвищення його точності. Питання достовірного обліку газу стоїть чи не на самому чільному місці при вирішенні проблем енергозбереження та економії паливно-енергетичних ресурсів...

 

Детальніше>>>

   

       Щоб перевірити ранні овочі, фрукти та ягоди на вміст нітратів, пестицидів, радіонуклідів, токсичних елементів та ін. запрошуємо сільгоспвиробників та споживачів звертатися до випробувального центру ДП ВІННИЦЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ

 

Детальніше>>>

 

 

   Запрошуємо до співпраці власників підприємств ресторанного господарства!..

 

 

 

 

 

Детальніше>>>

    Безпечність та якість будівельних матеріалів

 

    Кожний пересічний споживач хоч раз за життя купував будівельні матеріали та стикався з питанням безпечності та якості придбаного товару. Цегла, пісок, щебінь, металопластикові вікна, залізобетонні вироби, цемент, плитка керамічна – цей перелік знайомий кожному з нас. Проте, наскільки обізнаний наш вибір при купівлі? Що ми повинні знати про якість та безпеку будівельних матеріалів, щоб убезпечити наше життя, отримати товар за призначенням та не шкодувати за зайве витрачені кошти?...

Детальніше>>>

   

 

       На замітку споживачам, або особливості роботи закладів ресторанного господарства...

 

 

 

Детальніше>>>

 

  До уваги фахівців офтальмологічних кабінетів!

(Офтальмологія - область клінічної медицини, що вивчає зір, його нормальний та патологічний стан.)

 

 

Детальніше>>>

      Увага!!!

    Шановні виробники харчової продукції... Затверджено Технічний регламент щодо правил маркування харчових продуктів...

 

 

 

Детальніше>>>

 

 

      Актуальна інформація для власників АЗС...

 

 

 

 

Детальніше>>>

 

    

Вплив якості сучасного посуду на здоров'я людини.....

 

 

 

Детальніше>>>

 

 

 Це повинен знати кожен громадянин, який дбає про своє здоров’я...

 

 

 

 

Детальніше>>>

                               Шановні виробники харчової продукції !

  Нагадуємо, що підставою для нанесення відповідного маркування щодо вмісту ГМО є протокол випробувань, виданий акредитованою лабораторією.

   З питань маркування, організації контролю продукції щодо вмісту ГМО та проведення випробувань звертатись до випробувального центру ДП “Вінницястандартметрологія”  тел.  (0432) 50-81-20.

Детальніше>>>

 

    В  ДП "Вінницястандартметрологія" відкрито новий підрозділ з проведення випробовувань цементу...

 

 

 

Детальніше>>>