Серед пересічних споживачів  побутує думка, що електронні ваги гарантують точне і чесне зважування.  Покупець бачить результат зважування на табло. І тому вважає, що вже  неможливо вплинути на нього за допомогою, таких пристроїв, як магніт чи спеціальних «полегшених» гир. А отже і обману бути не може. Та це не зовсім так. Хоча можливостей ошукати Вас за допомогою механічних ваг значно більше, але все ж знаходяться умільці, яким вдається переналаштувати і електронний зважувальний пристрій з вигідною для продавця похибкою. Тому відповідно до Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» усі ваги, які використовуються під час торгівельно-комерційних операцій, підлягають обов'язковій повірці один раз на рік. Якщо зважувальний пристрій не пройшов цю процедуру, він не повинен бути допущеним до експлуатації.

Добросовісний господар торгівельного закладу ніколи не стане уникати повірки, якщо йому нічого приховувати від своїх клієнтів.

Кожному споживачу необхідно знати, що на електронних вагах повірочне тавро ставиться знизу, на ньому має зазначатися остання дата повірки.  І якщо у споживача виникають сумніви у достовірності результатів зважування, його зобов'язані йому продемонструвати.  

Тавро або пломба - це не просто  підтвердження того, що ваги перевірялися на точність зважування, воно ще й закриває доступ до механізму їх переналаштування, як в більшу так і меншу сторону. Тому обважувати покупців після проведення повірки значно ускладнюється.

Тому повірені ваги повинні бути опломбовані, пломба має бути цілісною, відтиск тавра чітким, а строк його дії не перевищувати один рік.

Під час проведення зважування Ви повинні  чітко  бачити всі цифри на табло.

При доведені факту обважування продавець зобов'язаний повернути Вам гроші. У випадку відмови з боку адміністрації в повернені коштів, Вам необхідно звертатися в Держспоживінспекцію у Вінницькій області.

Згідно чинного законодавства (ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення) обважування покупців суб'єктами підприємницької діяльності під час реалізації товарів карається штрафними санкціями у розмірі від 2 до 15 неоподаткованих мінімумів, це від 34 до 255 гривень. Обважування у великих розмірах карається штрафними санкціями у розмірі від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, це від 340 до 850 гривень. За використання неповірених ваг при здійсненні торговельно-комерційних операцій поширюється  ст. 172  Кодексу України про адміністративні правопорушення,  розмір адміністративного штрафу становить від 51 до 510 грн.