Система НАССР – це система управління безпечністю харчових продуктів, яка довела свою ефективність та є прийнятою на міжнародному рівні.

            НАССР – це латинська абревіатура, яка розшифровується як «аналіз небезпечних чинниківта критичних точок керування». Вона дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації і контролю небезпечних чинників. Розроблено її було компанією «Pillsbury» спільно з лабораторіями збройних сил США та Національним управлінням з аеронавтики і космонавтики NASA під час роботи над Американською Космічною Програмою. Тоді перед NASA стояло завдання розробити систему, яка повністю виключає можливість утворення токсинів у харчовій продукції, призначеній для вживання екіпажем космічного корабля під час роботи у відкритому космосі. Для вирішення цієї проблеми у 1971 році компанія «Pillsbury» представила концепцію НАССР на першій Американській Національній Конференції з питань безпеки харчових продуктів.

            Оскільки ця система довела свою ефективність, невдовзі впровадити її зобов’язали всіх виробників консервів та переробників м’яса, а згодом ця вимога почала стосуватися усіх без винятку виробників харчових продуктів.

НАССР може застосовуватися до широкого спектру простих і складних операцій протягом усього ланцюга виробництва і реалізації продукції. Для впровадження системи НАССР виробники повинні досліджувати не тільки свій власний продукт і методи його виготовлення, постає завдання застосовувати такі ж вимоги і до постачальників сировини і допоміжних матеріалів, системи дистрибуції і роздрібної торгівлі. Ця система контролю за безпечністю продукції охоплює весь процес «від поля до столу», починаючи від вирощування, збору врожаю, закупівлі сировини і закінчуючи використанням кінцевим споживачем. Тож виробник не лише випробовує кінцевий продукт, а застосовує запобіжні заходи для того, щоб він був гарантовано безпечним. У разі внесення будь-яких змін до продукту, процесу, або до одного з етапів виробництва, підприємства харчової галузі повинні переглянути систему НАССР та внести до неї необхідні зміни.

НАССР - це імідж Вашого підприємства!

 

За консультаціями  звертатися у відділ перспективного розвитку ДП "Вінницястандартметрологія" за тел. (0432) 50--81-16.

Наша адреса: м. Вінниця, вул. Ватутіна 23/2

 

 

Будемо раді бачити Вас у Нас!

Ми працюємо з лідерами. Приєднуйтесь!!!