В ДП «Вінницястандартметрологія» введено в експлуатацію новий газовий хроматограф

 

     В хроматографічній лабораторії випробувального центру введено в експлуатацію новий сучасний газовий хроматограф американської фірми Agilent Technologies.

   Цей хроматограф проводить ідентифікацію речовин з часом утримання до тисячної долі секунди, що значно підвищує точність ідентифікації досліджуваних речовин, та надає можливість виробникам Вінниччини отримувати більш достовірні дані про якість та безпечність власної продукції у відповідності до вимог державних стандартів гармонізованих з відповідними міжнародними стандартами.

      За допомогою нового хроматографа Випробувальний центр отримав змогу підвищити якість наданих послуг, зокрема у визначенні жирно-кислотного складу жирів (37 жирних кислот), транс-ізомерів жирних кислот та інших вимірювань.

      За допомогою нового хроматографа планується запроваджувати нові методи випробувань, такі як визначення тригліцеридного складу жирової фази молочних продуктів та визначення токсичних мікродомішок в спиртах та лікеро-горілчаних виробах. Впровадження цих методів надасть змогу з більшою достовірністю виявляти фальсифікацію харчових продуктів та підвищити достовірність випробувань для захисту здоров’я наших споживачів.