В умовах енергетичної кризи і значного підвищення вартості енергетичних ресурсів особливу актуальність мають питання вдосконалення метрологічного забезпечення обліку енергоносіїв, в тому числі, кількості холодної та гарячої води.

Як показує досвід, лічильники води дозволяють економити воду, а також немало коштів. Споживач сплачує за реально спожиту холодну та гарячу воду, до того ж він сам регулює об’єми її використання. Вимоги до лічильників води, які застосовуються для комерційного обліку води в Україні встановлює Технічний регламент до засобів вимірювальної техніки, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року№163.

Для комерційного обліку можуть застосовуватись лічильники води, відповідають Технічному регламенту до засобів вимірювальної техніки. Власники лічильників зобов’язані своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів подавати прилади на повірку. Якщо лічильник вчасно не повірений, його показники вважаються недійсними.

В ДП Вінницястандартметрологія» організовано повірку побутових лічильників води як за допомогою стаціонарних повірочних установок, так і переносних для забезпечення єдності вимірювань у сфері споживання води.

У відділі теплотехнічних та фізико-хімічних вимірювань повірка проводиться на проливних повірочних установках УВЛ 15/25-01, УПП-10(В) та інших.

Після завершення режиму повірки його результати виводяться на екран комп’ютера. Система повністю автоматизована і відповідає міжнародним стандартам. Але щоб доставити лічильники води на повірку на стаціонарну установку потребує деякого часу.

На сьогоднішній день відпрацьовано питання повірки лічильників води по місцю їх експлуатації за допомогою пересувної повірочної установки УПП-10. Ця установка дозволяє проводити повірку лічильників холодної та гарячої води без їх демонтажу.

При повірці лічильників води на місці їх експлуатації в квартирі є переваги в тому, що до людей йдуть фахівці ДП Вінницястандартметрологія»  в установлений термін разом з представниками тепломереж та водоканалу згідно повідомлення організацій, які надають послуги з водопостачання. В цих випадках непотрібно вже викликати спеціалістів з водоканалу та тепломережі окремо для пломбування лічильників і введення їх в експлуатацію.

Питання повірки лічильників води на місці їх експлуатації розв’язує декілька проблем,  а саме основне, це економію часу власників лічильників, звільняє їх від поїздок по лабораторіях, в яких проводиться повірка лічильників стаціонарно, а також пошук фахівців для проведення демонтажу та монтажу самих лічильників та їх опломбування.

ДП «Вінницястандартметрологія» розв’язує  цю проблему шляхом створення ліцензованого, відповідно оснащеного та укомплектованого досвідченими кадрами сервісного сектора, який може у короткий термін провести вимірювання та повірку лічильників на місці експлуатації та здійснити передачу достовірної інформації щодо їх придатності в автоматичному режимі. Працівники сектора надають протокол повірки про придатність лічильника. Зібрана інформація про вимірювання передається мережею мобільного зв’язку в диспетчерський комп’ютер ДП «Вінницястандартметрологія»  для обробки інформації. Така організація збору інформації забезпечує: доступ без демонтажу до приладів, що встановлені у важкодоступних місцях; скорочення комерційних втрат недообліку; актуальну й точну інформацію завдяки відсутності впливу людського чинника.

Витрати виконавцю робіт відшкодовуються споживачами через тариф(ціну) на відповідні послуги.

Повідомлення про повірку лічильників води населення покладається на організації, які надають послуги з холодного та гарячого водопостачання (Вінницяводоканал та теплові мережі).

Також власники лічильників води можуть самостійно звертатись в

ДП «Вінницястандартметрологія» за телефонами:  50-81-15, 66-90-74 або

м. Вінниця вул. Ватутіна 23/2 для формування списку  замовників на повірку лічильників води за місцем експлуатації.

ДП «Вінницястандартметрологія» уповноважено на проведення робіт по повірці засобів вимірювальної техніки і має свідоцтво про уповноваження

№ ПК 025-2014 р.

 Фахівці підприємства радо відкликнуться на Ваші звернення і з високою якістю проведуть повірку Ваших лічильників.