Облік енергетичних ресурсів в регіоні.

 

В даний час метрологія набуває все більшого значення в підвищенні ефективності виробництва, технічного рівня і якості приладів обліку.

Головним аспектом, на який спрямовується дія метрологічного забезпечення обліку газу, є підвищення його точності. Питання достовірного обліку газу стоїть чи не на самому чільному місці при вирішенні проблем енергозбереження та економії паливно-енергетичних ресурсів.

Підвищення точності обліку газу не може бути досягнуте без удосконалення приладів обліку газу.

Тому підприємства області – Науково-виробнича філія “Тандем”, підприємство “Гремпіс”, Ямпільський приладобудівельний завод на стадії проектування засобів вимірювання обліку газу намагаються враховувати передовий досвід у витратометрії, вивчають нові методи та принципи вдосконалення приладів обліку. Хоча прилади цих виробників відповідають всім вимогам нормативної документації чинної в Україні, але ці підприємства на досягнутому не зупиняються, постійно працюють над впровадженням новітніх технологій. Відповідно результати наявні. Обчислювачі  та коректори газу Тандем,Універсал широко впровадженні не тільки у Вінницькій області, а далеко за її межами.

Настав сезон повірки обчислювачів та коректорів газу, яких термін міжповірочний вже закінчився.

ДП “Вінницястандартметрологія” проводить повірку даних засобів вимірювальної техніки на діючих контрольно-повірочних пунктах, які забезпеченні сучасними калібраторами, обладнанням та оргтехнікою. Якість метрологічних робіт забезпечує ефективну роботу обчислювачів, коректорів, лічильників газу напротязі міжповірочного інтервалу.

Разом з тим спеціалісти ДП ”Вінницястандартметрологія” проводять спеціальні заняття по підвищенню кваліфікації фахівців для кадрового забезпечення витратометрії газу. На сьогодні ведеться робота роз’яснювальна по впровадженню в дію Міждержавних стандартів ДСТУ 8.586 (1-5):2009 “Вимірювання витрати та кількості рідини і газу із застосуванням стандартних звужувальних пристроїв”. Впровадження міждержавних стандартів надає можливість підвищити точність визначення кількості природного газу в діючих газопроводах, зменшує дисбаланси газу в газотранспортних системах.

Робота по впровадженню міждержавних стандартів на базі міждержавного стандарту ISO 5167 вже почалась. Розрахований вузол обліку газу згідно вимог нового нормативного документу для методу змінного перепаду тиску на Жданівському цукровому заводі Астарта – Київ успішно реконструйований і введений в експлуатацію підприємством Гремпіс. Фахівці ДП Вінницястандартметрологія провели атестацію автоматизованого комплексу для вимірювання витрати природного газу. В результаті проведеного комплексу метрологічних робіт вдалось підвищити точність вимірювання природного газу на підприємстві Астарта Київ.  До впровадження міждержавних стандартів ДСТУ ГОСТ 8.586...1-5 приступили підприємства Укртрансгаз НАК Нафтогаз України, Гайсин ЛВ УМГ.

Важлива роль по впровадженню цих стандартів належить підприємству Теплоенергоресурс”, що знаходяться  у Вінниці.

В тісній співпраці підприємств-виробників ЗВТ з ДП Вінницястандартметрологія вдалося підвищити точність вимірювання природного газу шляхом застосування точних автоматичних перетворювачів температури, тиску та інших засобів автоматизації обліку газу. Тільки таким чином можна налагодити точний облік газу та добитися вагомих результатів в енергозбереженні та зберегти кошти підприємств і організацій.

 

Запрошуємо Всіх бажаючих до плідної співпраці за адресою:

м. Вінниця,

вул. Ватутіна, 23/2

тел.: 50-81-15