Кожен з нас  користувався таксі. І  неодноразово ми помічали дивну ситуацію, що чомусь поїздка, наприклад,  до залізничного вокзалу обходиться дорожче, ніж навпаки. Хоча  остаточна ціна висвічується на табло таксометра.

        Перші автомобілі обладнанні спеціальними механічними лічильниками «таксометрами» з’явилися на вулицях Лондона в 1907 році. З тих пір індивідуальний міський транспорт, який можуть винаймати пасажири, почали називати «таксі». За більш ніж сто років своєї історії таксометр не одноразово модернізовувався.

        Сучасний таксометр – це складний електронний прилад, який можна налаштовувати під практично будь - яку модель автомобіля, запрограмувати до різних тарифних планів, платні та додаткові послуги, надбавки, знижки тощо. Завдяки таксометру легальний перевізник демонструє прозорість та якість своєї діяльності.

        Тому вкрай важливо, щоб таксометр правильно рахував відстань та загальну вартість поїздки конкретним автомобілем. Точність роботи залежить від відстані (кількість імпульсів на один пройдений кілометр конкретним автомобілем), яка в свою чергу залежить від технічних даних автомобіля. Наприклад, коли на автомобілі замінили гуму більшого розміру на менший, кількість імпульсів збільшиться і прилад буде швидше рахувати подолану відстань, ніж насправді, тобто споживач заплатить дорожче.

        Законодавством передбачено, що при зміні технічних даних автомобіля, які впливають на метрологічні характеристики приладу, перевізник повинен звернутися у сервісний центр для переналаштування таксометра та подати прилад на повірку. Якщо з таксометром все гаразд, водієві надається свідоцтво про повірку, а сам прилад пломбується.

        Сьогодні у Вінниці та і в районних центрах області працює безліч приватних таксі. Щороку з’являються нові комерційні назви, що свідчить про економічну привабливість даної сфери діяльності. Переважна більшість їх обладнана таксометрами. Але не всі з них пройшли повірку, тому ніхто не гарантує точності їх показників при розрахунках зі споживачем. Можливо, саме тому деякі суб’єкти підприємницької діяльності відмовляються добровільно надавати таксометри на повірку.

        Нагадуємо, що застосування засобів вимірювальної техніки в сфері поширення надання послуг (в даному випадку надання послуг з перевезення пасажирів у таксі) дозволяється лише за умови, якщо вони пройшли повірку. Таксисти  повинні знати, що за застосування не повірених засобів вимірювальної техніки (таксометрів) передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

ДП «Вінницястандартметрологія» з 01.06.2013 року згідно вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» розпочинає роботи з повірки таксометрів (м. Вінниця, вул. Ватутіна, 23/2).

        Детальну інформацію про організацію та порядок проведення повірки можна отримати за телефонами 66-91-91, 50-81-23.

        Ми – за якість наданих послуг та безпеку пасажирів!

 

 

 

 

ДОВІДКА
           

             Законом України “Про автомобільний транспорт” визначено:

Ст.1: “Таксі є легковим автомобілем, обладнаний діючим таксометром.

Таксометр - прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством.

Ст.9: “Ліцензійна картка на таксі надається за умови підтвердженн в установленому порядку відповідності його облаштування вимогам визначення “таксі”, викладеним у статті 1 цього Закону”

Ст.40: “Водієві забороняється превозити пасажирів та багаж, якщо в автомобілі відсутній або не працює таксометр.

Діючий таксометр повинен бути вже на час оформлення ліцензії щодо надання послуг з перевезення пасажирів на таксі.

Таксометри призначені для вимірювання часу та пройденого шляху, встановлення параметрів, що характеризують режим роботи автомобіля на лінії, визначення вартості користування послугами таксі, друкування чеків та звітів збереження фіскальної інформації.

Відповідно до наказу Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Мінтрансу України від 18.12.2003 р. № 136/985 і ст. 40 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 5.04.2001р. №2344-ІІІ таксисти повинні встановлювати в автомобілі таксі таксометри і розраховуватись з клієнтами тільки за їх показниками. Більше того ст.9 Закону України “Про автомобільний транспорт” серед умов одержання ліцензійної картки на перевезення називає наявність таксометра. Тому ні в кого не виникає сумніву про обов”язковість таксометрів у таксі.

Сучасний таксометр – це складний електронний прилад, який можна налаштувати під практично будь-яку модель автомобіля, запрограмувати до різних тарифних планів, плати за додаткові послуги, надбавки, знижки тощо.

Завдяки таксометру легальний перевізник демонструє прозорість та якість своєї діяльності.